فروشگاه
تماس با ما
درباره ما
اینستاگرام
آپارات

Sobhan Industrial Group
گروه صنعتی سبحان

سقف کاذب

سقف کاذب (False Ceiling) یک پوشش ثانویه برای سقف فضاهای تجاری، اداری و مسکونی است که علاوه بر زیبایی، قابلیت استفاده بهینه از سقف را در ساختمان سازی مدرن فراهم می کند.
استفاده از سقف کاذب باعث می شود بتوان لوله های تاسیساتی، انواع کابل برق، شبکه، سیستم اعلام حریق، دزدگیر، دوربین مداربسته، نور مخفی، سیستم صوتی مخفی و انواع سنسورهای نظارتی مانند کنترل دما و رطوبت محیط را بصورت یکجا در سقف تعبیه کرد بدون اینکه وضعیت ظاهری فضا آسیب ببیند. سقف کاذب باعث می شود توسعه امکانات و نگهداری فضاهای ساختمانی بدون تخریب و یا دوباره کاری فراهم شود.

سقف کاذب

تصور کنید در آینده نیاز به نصب دوربین مداربسته یا اضافه کردن نور بیشتر به فضای خود داشته باشید در روشهای سنتی به احتمال زیاد باید سراغ کابل کشی روکار و داکت کاری و سوراخکاری دیوارها بروید. طراحان فضای داخلی در مقطعی از زمان توجه خود را بر روی سقف ها متمرکز کردند ایده‌ی اولیه زیباسازی و سه بعدی کردن فضا بود در مرحله بعدی نورپردازی مخفی توسط لامپهای کم مصرف و LED اضافه شد اما امروزه روشن شده است که سطح سقف قابلیتهای بسیار بیشتری دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد و این محدود به فضاهای اداری، بیمارستانی و تجاری نیست بلکه در واحدهای مسکونی هم می توان از این ویژگی‌ها بهره برد.

سقف کاذب

ایجاد سقف کاذب سبب می شود یک فضای پویا در اختیار داشته باشید که به راحتی و با سرعت بتوان تایلها را جابجا کرد و تغییرات و تعمیرات خود را انجام داد. از طرف دیگر، این سقفها یک لایه عایق حرارتی و صوتی به ساختمان اضافه می کنند که در مصرف انرژی و کاهش سروصدا موثر هستند. سقف کاذب از تایل‌های گچی یا تایل پی‌وی‌سی و پروفیلهای سقفی نگهدارنده تشکیل شده است که همگی در گروه صنعتی سبحان تولید و به بازار عرضه می شود


تایلهای PVC و گچی سقف کاذب

برای نصب سقف کاذب از دو نوع تایل می توان استفاده کرد. تایلهای گچی و تایل PVC ساده و طرح دار گزینه هایی هستند که با توجه به شرایط محیط و مزایای هر کدام انتخاب می شوند:

نصب سقف کاذب تایل 60x60

سقف های کاذب شبکه ای مربع شکل ، یکی از پرکاربردترین انواع سقف های کاذب هستند. تایل های پی وی سی ایتوک پلاست از انواع این نوع سقف ها می باشد که در ابعاد5.59x5.59 سانتی متر می باشند. تایل های ایتوک پلاست ابتدا به وسیله پروفیل های سپری آلومینیومی و گالوانیزه به صورت شبکه های 60x60 سانتی متری زیرسازی شده و سپس تایل های پی وی سی ایتوک پلاست در آن ها قرار میگیرند. از مزیت های این نوع سقف نصب سریع و آسان، ۱۰۰ درصد ضد آب و مناسب برای مناطق مرطوب، دسترسی آسان به تأسیسات برقی و لوله کشی های پشت سقف ، با طرح های متنوع و قابلیت نصب هرنوع دریچه و چراق در سقف می باشند.

قطعات مورد نیاز:
سپری های گالوانیزه 60/3، 20/1، 60/0
نبشی گالوانیزه L24 (دور سقف)
نبشی گالوانیزه HT90
فنر آویز و یا سیم مفتول


مراحل اجرای سقف کاذب 60x60 پی وی سی

خط تراز سطح کاری ( توسط شلنگ تراز و ریسمان و یا تراز لیزری) مشخص شود.
نبشی گالوانیزه L24 را در سطح تعیین شده‌ی سرتاسر فضا به بدنه پیچ و یا پرچ می شود
نصب نبشی های گالوانیزه HT90 به فواصل 90 سانتی متر به سقف اصلی بنا در مسیر سپری های 60/3
اتصال سیم مفتول و یا فنر آویز به نبشی های HT90 جهت آویز گرفتن سپری های 60/3
اتصال شاسی های اصلی ( سپری 60/3) به سیم مفتول و نبشی دور
کلیک سپری های 20/1 به 60/3 و سپری های 60/0 به 20/1
قراردادن تایل های پی وی سی ایتوک پنل در مابین شاسی ها

نصب سقف کاذب