فروشگاه
تماس با ما
درباره ما
اینستاگرام
آپارات

Sobhan Industrial Group
گروه صنعتی سبحان

تفاوت پوشش ساندویچ پانل با پشم شیشه و توری

پشم شیشه و توری

اگر شما هم جزو کسانی هستید که به دنبال خرید محصولی مناسب جهت استفاده در پوشش سقف کارخانه، کارگاه، سوله، خانه و به طور کلی مجموعه خود هستید حتماً با این سوال مواجه شده که در پوشش سقف خود از ساندویچ پانل استفاده کنید یا پشم شیشه؟
کدام یک مقاوم تر خواهد بود؟
کدام یک زیبایی و ظاهر مناسب تر به سازه شما خواهد بخشید؟
کدام یک عایق بهتری برای حرارت صدا و رطوبت می باشد؟
کدام یک مقرون به صرفه تر خواهد بود؟
و سوالات دیگری از این دست، پس برای یافتن پاسخ سوالات خود در ادامه این مقاله با همراه باشیدمقایسه پوشش ساندویچ پانل با پشم شیشه و توری

فابیس

مقاومت در برابر آب و رطوبت

ساندویچ پانل پلی یورتان فابیس به دلیل ساختار شیمیایی فوم تشکیل دهنده میانی، همچنین به دلیل ساختار ضد آب ورق های گالوانیزه پیش رنگ شده، کاملاً ضد آب بوده و به هیچ عنوان مایعاتی از قبیل آب، بخار، رطوبت در آن نفوذ نمی کند.
در صورتی که عایق پشم شیشه یکی از آسیب پذیر ترین مصالح ساختمانی در برابر آب است و به محض رسیدن آب به ساختار پشم شیشه کاملا قابلیت عایق خود را از دست داده و منجر به نفوذ آب یا رطوبت به محیط می شود بنابراین بهترین گزینه برای اطمینان خاطر از عایق رطوبتی استاندارد استفاده از ساندویچ پانل سقفی فابیس باشد.

بهداشت و ایمنی

ساندویچ پانل فابیس دوست دار سلامت و محیط زیست است. مطمئنا سقف هایی با وجود، پرندگان، جانوران موذی و حشرات خوشایند هیچ یک از ما نخواهد بود پس باید خاطرنشان کرد یکی دیگر از فاکتورهای مهم انتخاب در پوشش سقف سازه، ایجاد فضایی ایمن در برابر آلودگی ها و حفظ سلامت افراد و محیط می باشد، مزیت استفاده از ساندویچ پانل فابیس در پوشش سقف نفوذ ناپذیری پانل ها در برابر حشرات موذی، باکتری ها و میکروب هاست در صورتی که سقف های پوشش داده شده با پشم شیشه معمولاً محل تجمع حشرات،و انواع پرندگانی که با شکافتن لایه های پشم شیشه به دنبال تغذیه از این حشرات و حتی لانه گزینی در سقف می باشند
از طرفی برخلاف ساندویچ پانل که پس از نصب هیچگونه ریز گردی از خود تولید نمی کند، پشم شیشه به مرور زمان دچار پارگی و پوسیدگی و تولید ذرات معلق در محیط می شود این فرایند امکان بروز مشکلاتی از قبیل تحریک پذیری چشم و پوست و عامل موثر در بروز بیماری‌هایی مانند آلرژی، راش های پوستی و آسم می باشد.

سرعت و هزینه نصب و اجرا

از آنجایی که دستمزد نصب و اجرا جزو هزینه بر ترین بخش های یک‌ پروژه عمرانی می باشد، یکی از اصلی ترین عوامل انتخاب عایق های پوششی سبک مانند ساندویچ پانل و یا پشم شیشه در ساختمان افرایش سرعت نصب، کاهش نیروی انسانی و به مراتب کاهش هزینه پروژه، نسبت به دیگر مصالح ساختمانی می باشد.
اما در رقابت بین این دو محصول باید افزود به دلیل ساختار یکپارچه ساندویچ پانل عملیات نصب و اجرا در یک مرحله خلاصه شده و به سرعت صورت می پذیرد اما برخلاف نصب ساندویچ پانل سقفی، نصب پشم شیشه ۳ مرحله‌ای است، به صورتی که ابتدا توری مرغی، سپس رول پشم شیشه و در نهایت ورق روی سقف نصب می گردد و همین موارد باعث طولانی تر شدن سرعت نصب، استفاده بیش از حد از نیروی انسانی و در نتیجه افزایش هزینه نهایی می شود.

قابلیت جداسازی و نصب مجدد(مونتاژ و دمونتاژ)

به دلیل ساختار یکپارچه و مقاومت ساندویچ پانل امکان جداسازی و نصب مجدد ساندویچ پانل در فضاهای جدید وجود دارد، در صورتیکه ساختار پشم شیشه ورق و توری مرغی پس از جداسازی عملاً قابلیت خود را از دست داده و امکان نصب در پروژه های بعدی برای این محصول وجود ندارد همین مزبت در ساندویچ پانل می تواند از خرید مجدد مصالح برای پوشش سقف در پروژه های جدید جلوگیری نماید.

استحکام و زیبایی

استحکام: در این بخش به مقاومت و زیبایی سازه هایی خواهیم پرداخت که در پوشش آنها از ساندویچ پانل سقفی و یا پشم شیشه استفاده شده است در مسئله مقاومت به دلیل دانسیته(فشردگی) بالا فوم پلی یورتان همچنین قرار گرفتن دو لایه ورق فلزی در سطح و زیر ساندویچ پانل مبحث مقاومت مکانیکی سازه کامل اجرا می گردد، در صورتی که به دلیل فشردگی پایین الیاف پشم شیشه این ساختار مقاومت بسیار کمی در برابر فشار، ضربه دارد.
زیبایی: پوشش پشم شیشه بنابر عوامل مخرب متعدد به مرور زمان یکپارچگی و عایق بودن خود را به از دست داده که این مسئله منجر به بروز خسارات فراوان مالی همچنین آسیب به سازه اصلی و ماشین آلات و تجهیزات موجود در محیط می گردد همچنین در بروز چنین اتفاقی منجر به ترسیم منظره ای نا مناسب و ناپسند در محیط خواهد شد.

استفاده از ساندویچ پانل سقفی فابیس در پوشش سقف از لحاظ، عایق صوت، عایق حرارت، عایق رطوبت، استحکام و زیبایی، سرعت نصب بالا، سهولت در اجرا، کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از هدر رفت انرژی، حمل و نقل آسان، حفظ استانداردهای بهداشت و سلامت و موارد مهمی از این دست، جایگاه به مراتب بالاتری نسبت به پوشش پشم شیشه، توری مرغی و ورق دارد.