فروشگاه
تماس با ما
درباره ما
اینستاگرام
آپارات

Sobhan Industrial Group
گروه صنعتی سبحان

ساندویچ پانل فابیس

ساندویچ پانل

با گسترش شهر نشینی و بلندمرتبه سازی نیاز به استفاده از مصالح ساختمانی سبک که سریع و آسان نصب شوند و هزینه‌های جانبی احداث بنا را کاهش دهند، رایج شد. از میان این مصالح ساختمانی ساندویچ پانل جایگزین مناسبی برای آجر و سیمان سنتی مورد استفاده در سقف و دیوارها شد. ساندویچ پانل با دارا بودن مزیت های بسیار چشم گیر از جمله سبک بودن، حمل و تحویل سریع، نصب راحت و قیمت مناسب پرطرفدار بوده و از لحاظ کاهش هزینه های کلی ساخت و ساز مقرون به صرفه است. این سازه همچنین به سبب عایق بودن، منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. ساندویچ پانل یک سازه چند لایه است که دارای بافتهای گوناگون است و با توجه به نوع کاربری، با ضخامت و مشخصات متفاوتی تولید می شود . به صورت کلی، ساندویچ پانلها به دو دسته دیواری و سقفی تقسیم می شوند که از نظر مشخصات و شکل ظاهری با هم متفاوت هستند. ساندویچ پانل سقفی طوری طراحی می شود که در مقابل نیروهای عمودی مانند وزن مقاومت بیشتری از خود نشان دهد و تغییر شکل ندهد. بنابراین سعی می شود تعداد و حجم نک‌ها (گامها) افزایش داده شود. نک ها خطوط برجسته ذوزنقه‌ای شکل هستند که جایگزین تیرک‌های ستنی سقف شده‌اند و استحکام ساندویچ پانل را افزایش می دهند.

معرفی ساندویچ پانل فابیس


ساندویچ پانل‌های دیواری در ضخامتها و طولهای مختلف تولید می شوند در واقع محدودیت طول آنها به دلیل محدودیت وسایل نقلیه مورد استفاده در حمل و جابجایی است و در خط تولید فابیس با توجه به طول مورد نیاز مشتری برش می خورند. تقاوت ظاهری ساندویچ پانلهای دیواری و سقفی از شکل سطح بیرونی نیز مشخص است و اگر خواستید آنها را از هم متمایز کنید، ساندویچ پانلهای دیواری سطحی صاف با فرورفتگی و برجستگی دوزنقه‌ای شکل محدودتری نسبت به ساندویچ پانلهای سقفی دارند.
ساندویچ پانل فابیس
ساندویچ پانل سقفی سه‌گام فابیس

لایه‌ها و ساختار ساندویچ پانل

ساندویچ پانل از سه لایه شامل دو ورق فولادی و هسته میانی آن به عنوان عایق، ساخته می‌شود. ورق آلومینیوم تشکیل دهنده ساندویچ پانل، قابل انعطاف بوده و به دلیل نرم بودن به آسانی به دور اجسام پیچیده می‌شود.
ورق گالوانیزه ورقی است با خاصیت ضد خوردگی، وزن سبک و قدرت اتصال قوی و مستحکم. این ورق‌ها به آلوزینک هم معروفند که در تولید آنها، فولاد در فلز روی، غوطه‌ور می‌شود. بنابراین ورق آلوزینک ورقی است که از آلومینیوم و روی و سیلکون تشکیل شده است که دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شود این خواص موجب طول عمر بالای ساندویچ پانل می شود. در میان این دو صفحه فلزی، مواد عایق قرار می گیرد که می‌تواند از جنس پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه بوده که همه‌ی این فوم‌هاعایق ضد حریق می باشند. بهترین نوع این فوم ها فوم پلی یورتان است که نسوز یا کندسوز بوده و در جریان آتش سوزیهای احتمالی خود خاموش شونده است. ورق آلوزینک در دو نوع خام و رنگی در بازار موجود است.
کارخانه ساندویچ پانل فابیس

کارخانه تولید ساندویچ پانل فابیس

ساندویچ پانل فابیس

ساندویچ پانلهای گروه صنعتی سبحان تحت عنوان برند شناخته شده فابیس تولید و به بازار عرضه می شود. این ساندویچ پانلها توسط دستگاههای تمام اتوماتیک HENEKE آلمان تولید می شوند. فابیس اولین مخترع سیستم ساخت سریع Fub Quick-o–Fub به شماره ثبت اختراع 34540/م/32 از اداره مالکیت صنعتی و اولین تولید کننده پانلهای سقفی و دیواری با استفاده از فوم پلی یورتان در خاورمیانه است.
استحکام، زیبایی، سبکی، تنوع رنگ و همچنین عایق بودن در برابر صدا و حرارت به عنوان خصوصیات بارز این محصولات شناخته می شود. فوم داخلی ساندویچ پانل از جنس پلی یورتان با وزن مخصوص ۴۰ کیلوگرم برمترمکعب است این فوم درمقابل حلال ها، روان کننده‌ها و همچنین از لحاظ بهداشتی در مقابل قارچ‌ها، میکروبها، و رشد گیاهان مقاوم بوده و بعلت نداشتن بو و خطر برای سلامتی انسان و حیوان و عدم امکان زندگی حشرات موذی در داخل فوم، بهترین عایق مصرفی درانواع سازه های مسقف و دیوار و کف سردخانه ها می باشد.
این شرکت قابلیت تولید انواع کانکس های ثابت و قابل حمل بناهای پیش ساخته اداری، مسکونی، سردخانه های بزرگ و کوچک، بناهای پیش ساخته، اتاقک هواسازها، ویلاهای توریستی و اجرای پوشش انواع سوله و کارخانجات و استخرها و تقسیم بندی فضاهای موجود با ساندویچ پانل های تولیدی فابیس را دارا بوده و همچنین درمانگاه های ثابت و سیار، سقف کاذب و ساخت پانلهای متحرک از دیگر توانمندیهای فابیس است.
بارگیری ساندویچ پانل فابیس

بارگیری و ارسال ساندویچ پانل سقفی از کارخانه فابیس

مشخصات فنی ساندویچ پانلهای فابیس

لایه میانی ساندویچ پانل های فابیس عایق حرارتی است. لایه های بیرونی این محصول از ورق گالوانیزه یا آلومینیوم ساده و رنگی تشکیل می شود که در زمان استفاده در بناها بسیار شکیل و زیبا بوده و یکی از بهترین مصالح جهت استفاده در آب و هوای گرم و مرطوب است. از مهمترین خواص مکانیکی ساندویچ پانل های تولیدی شرکت فابیس، مقاومت خمشی و فشاری این محصول است.
جهت آزمایش مقاومت فشاری، نمونه فوم، بین دو صفحه صاف و موازی فشرده می‌شود و نیروی وارده در تغییر شکل های نسبی مختلف و حداکثر تا ۱۰٪ اندازه گیری می‌شود. مقاومت فشاری شدیدا تابع وزن مخصوص (چگالی) فوم است.
فوم فایر ریتارد مورد استفاده در لایه میانی ساندویچ پانلهای فابیس ضد حریق بوده و مانع گسترش آتش سوزی و شعله‌ور شدن می شود و آتش به سرعت خاموش میگردد.
 ساندویچ پانل فابیس

ساندویچ پانل سقفی سه‌گام فابیس