فروشگاه
تماس با ما
درباره ما
اینستاگرام
آپارات

Sobhan Industrial Group
گروه صنعتی سبحان

ساندویچ پانل سردخانه‌ای فابیس

امروزه برای عایقبندی هرچه بیشتر دیوارها، سقف و کف سردخانه‌ها از ساندویچ پانلهای طراحی شده برای این سازه ها استفاده می شود.
ضخامت ساندویچ پانلهای سردخانه ای معمولا نسبت به سایر ساندویچ پانلهای دیواری بیشتر است تا عایق کارآمدتری در برابر انتقال دما باشد. با توجه به اینکه هسته میانی ساندویچ پانل از پلی یورتان تشکیل شده است بنابراین عایق خوبی در برابر انتقال دما می باشد. و از هدر رفت برودت فضای داخلی تا حد بالایی جلوگیری می کند. که این خود منجر به کاهش مصرف انرژی و افزایش بهره وری سالنهای سردخانه ای می شود.

معرفی ساندویچ پانل فابیس


ساندویچ پانلهای فابیس محصول گروه صنعتی سبحان، با طراحی ویژه این امکان را فراهم می آورد که با حداقل هزینه، حداکثر کارایی را داشته باشد. سابقه طولانی در مصرف ساندویچ پانلهای سردخانه ای فابیس در صنایع بزرگی که نیاز به نگهداری محصول در شرایط خاص دارند (مانند صنایع تولید لبنیات) گویای این واقعیت مهم است که فابیس توانسته است جایگاه ویژه ای در این صنعت به خود اختصاص دهد و به عنوان شناخته شده ترین برند تولید ساندویچ پانل در کشور معرفی شود.

ساندویچ پانل سردخانه فابیس

ساندویچ پانل 10، 12 و 15 سانتی

ساندویچ پانل سردخانه ای معمولا در ضخامتهای 10، 12 و 15 سانتیمتری تولید می شود بطور کلی پانلهای با ضخامت بیشتر از 8 سانتیمتر با نام ساندوچ پانل سردخانه ای هم شناخته می شود. در نصب این نوع پانل معمولا از ورقهای فلاشینگ که فرورفتگی و برجستگی کمتری دارد استفاده می شود بنابراین شکل ظاهری ساندویچ پانلهای سردخانه ای مانند ساندویچ پانلهای اتاق تمیز صاف تر است.
معمولا ساندویچ پانلهای با ضخامت کمتر از 10 سانتی متر برای احداث سردخانه های بالای صفر درجه سانتیگراد و ساندویچ پانلهای با ضخامت بیشتر از 10 سانتیمتر برای سردخانه های زیر صفر درجه استفاده می شود.

ساندویچ پانل سردخانه فابیس

قیمت ساندویچ پانل سردخانه ای

عوامل تعیین کننده در قیمت ساندویچ پانل شامل جنس ورق، تعداد لایه های ورق (دورو یا یک رو)، ضخامت ورق و فوم داخلی می باشند.
در بعضی از کاربردها می توان از ساندویچ پانل یکرو ورق استفاده کرد که مقرون بصرفه تر است اما در ساندویچ پانلهای سردخانه‌ای به دلیل نیاز به ضخامت بالاتر در هسته پلی یورتان و استفاده از ورق زیرین و رویی، معمولا قیمت تمام شده افزایش می یابد. به همین دلیل بعضی از مصرف کنندگان ممکن است به فکر تهیه ساندویچ پانل دست دوم بیافتند.

ساندویچ پانل دست دوم سردخانه ای

همانطور که اشاره شد به دلیل ملاحظات خاص در تولید ساندویچ پانلهای سردخانه ای از جمله ضخامت بالاتر هسته داخلی و استفاده از دو لایه ورق (زیرین و رویه) قیمت محصول نهایی بیشتر از ساندویچ پانلهای دارای کاربرد متداول می شود به همین دلیل ممکن است تعدادی از مصرف کنندگان، ساندویچ پانل دست دوم را ترجیح دهند که البته مشکلات خاص خود را به همراه دارد.
ساندویچ پانل های دست دوم دارای قیمت پایینتری هستند اما مشکلاتی مانند ظاهر فرسوده و کارکرده، عدم یکپارچگی کلی، نصب سخت تر و در نتیجه، زمان و هزینه بیشتر در اجرا و اتلاف انرژی را در پی خواهند داشت.

یراق آلات ساندویچ پانل سردخانه ای فابیس

نبشی: در محل تقاطع دیوارهای ساندویچ پانل نصب می شود و هم در بیرون و هم در داخل فضای سازه قابل نصب است.
کرو: شکل ظاهری مناسبتری نسبت به نبشی دارد اما فقط در زوایای داخلی دیوارهای متقاطع ساندویچ پانل نصب می شود.
جوینت: همانطور که از نام پیداست برای اتصال صفحات ساندویچ پانل به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد
گوشه: در محل تقاطع دیوارهای عمودی ساندویچ پانل با سقف یا کف نصب می شود.