فروشگاه
تماس با ما
درباره ما
اینستاگرام
آپارات

Sobhan Industrial Group
گروه صنعتی سبحان

ساندویچ پانل سقفی فابیس

 ساندویچ پانل فابیس
ساندویچ پانل سقفی سه گام فابیس در کارخانجات شهر صنعتی کاوه (ساوه) تولید می شود

یکی از اصلی ترین بخش های تشکیل دهنده بنا، سقف ساختمان است. سقف سازه از جهات مختلفی همچون محافظت از اشخاص، ابزار، ماشین آلات و هر شیء موجود در ساختمان، در برابر عوامل خارجی مانند برف، باران، سرما، گرما، آلاینده ها و... دارای اهمیت بسزایی است. همچنین به علت آسیب پذیری سقف سازه هنگام وقوع حوادث ناگوار، احداث سقفی ایمن و بادوام می تواند از بروز خسارت جبران ناپذیر جانی و مالی جلوگیری نماید.
امروزه اهمیت ساندویچ پانل سقفی برای تامین ویژگی های مورد اشاره در سازه بر کسی پوشیده نیست. ساندویچ پانل فابیس در دو طرح سه گام و پنج گام تولید می شود. وجود گام های فلزی به همراه عایق پلی یورتان در سقف، نقش ستون های مقاوم را ایفا نموده و مقاومت فیزیکی ساندویچ پانل را افزایش می دهد. ساندویچ پانل سقفی فابیس در عرض مفید یک متر و به طول یک الی ۱۲ متر و بیشتر قابل تولید می باشد.

معرفی ساندویچ پانل فابیس


ساندویچ پانل یک رو و دورو ورق سقفی فابیس

به علت کاهش هزینه های احداث و پوشش سقف سازه، همچنین سبک سازی وزن نهایی سقف می توان از ساندویچ پانل یک رو ورق استفاده نمود، در بخش زیرین ساندویچ پانل های یک رو ورق بجای ورق فلزی از یک لایه کاغذ کرافت عایق شده با فویل آلومینیوم مصلح استفاده شده است، این محصول علی رغم قیمت و وزن کمتر، کاملا عایق و مقاوم بوده و به نسبت پوشش پشم شیشه و ورق از کیفیت بالاتری برخوردار است.
از مزیت های این محصول نسبت به پوشش پشم شیشه و ورق می توان به: مقاومت در برابر حریق، حفظ زیبایی نمای داخلی سازه، قابل شستشو و نظافت بودن اشاره نمود همچنین ساندویچ پانل یک رو ورق بر خلاف پوشش پشم شیشه و ورق به دلیل ساختار یکپارچه و مقاوم کاملا در برابر عواملی همچون نفوذ حشرات و لانه گزینی پرندگان، ریزش ذرات آلاینده، پوسیدگی و... مقاوم بوده و بهترین گزینه برای پوشش سقف انواع سازه به شمار می رود.

 ساندویچ پانل سقفی  ۳ گام فابیس
خط تولید تمام اتوماتیک ساندویچ پانل فابیس

ساندویچ پانل سه گام سقفی دورو ورق طرح ذوزنقه

ساندویچ پانل سه گام سقفی دو رو ورق طرح ذوزنقه فابیس با مقاومت مکانیکی و آب ریز آسان و به دلیل فاصله مناسب بین هر گام، کمترین میزان نگهداری و درگیری با برف و باران را داشته و این ویژگی کمترین میزان فشار بار را بر روی سقف ایجاد می کند. همچنین به علت وجود نک‌ها در ورق زیرین پانل سقفی، نک پانل نقش ستون را ایفا کرده و منجر به افزایش مقاومت مکانیکی در سطح پانل می گردد.
میزان استفاده از خوراک ورق بیشتر در این پانل ها باعث پروفیل تر شدن ورق زیری شده و در نتیجه مقاومت پانل را افزایش می دهد. ساندویچ پانلهای فابیس به دلیل افزایش فاصله بین پرلین و زیرسازی سازه از نظر کاهش هزینه مقرون به صرفه می باشد.

مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی فابیس سه‌گام دورو ورق

رنگبندی سفید - آبی - قرمز- طوسی - کرم (طبق سفارش)
ضخامت پانل 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 10 سانتیمتر
هسته میانی فوم پلی یورتان گرید B2 طبق استاندارد ASTM D635 با دانسیته 40 کیلوگرم بر مترمکعب (با تلرانس 2±)
طرح ورق رویه ذوزنقه سه گام
جنس ورق گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم
ضخامت ورق گالوانیزه، آلوزینک 3 / 0 الی 6 / 0
ضخامت ورق آلومینیوم تا 7 / 0
عرض غیرمفید 108 سانتیمتر
عرض مفید 100 سانتیمتر
طول برش طبق درخواست مشتری
ضریب انتقال حرارت 0.022w/mk دو رو گالوانیزه مابقی موارد متغیر (مراجعه به جدول ضریب انتقال حرارت)
عایق صوتی 25DB (چهار برابر بیشتر از دیوار بتنی و هشت برابر بیشتر از دیوار آجری)

ساندویچ پانل سه گام سقفی یک رو ورق ذوزنقه ای

ساندویچ پانل سه گام سقفی یک رو ورق طرح ذوزنقه فابیس به علت وجود کاغذ کرافت و یا فویل آلومینیومی مسلح در پوشش زیرین دارای وزن کمتری بوده و هزینه تولید آن نیز کمتر می باشد، بنابراین این نوع ساندویچ پانل نسبت به ساندویچ پانل های دورو ورق مقرون بصرفه و اقتصادی تر می باشد.

مهمترین کاربردهای ساندویچ پانل سقفی یک رو ورق

ساندویچ پانلهای سقفی یک رو ورق جایگزین بسیار مناسبی برای سقفهای محافظت شده توسط پشم شیشه و توری مرغی می باشند. امروزه با توجه به مشکلات این نوع پوشش سنتی سقف، از ساندویچ پانل یک رو ورق استفاده می شود. مشکلاتی مانند ریزش، عوارض بهداشتی، غیرقابل شستشو بودن، لانه گزینی پرندگان و حشرات و نصب چندمرحله ای پشم شیشه و توری مرغی سبب شده است که ساندویچ پانلهای یک رو ورق فابیس اولویت بهتری برای انتخاب مشتریان باشد.

مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی فابیس یک رو ورق

رنگ بندی سفید - آبی - قرمز- طوسی - کرم (طبق سفارش)
ضخامت پانل 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 10 سانتیمتر
هسته میانی فوم پلی یورتان گرید B2 طبق استاندارد ASTM D635 با دانسیته 40 کیلوگرم بر مترمکعب (با تلرانس 2±)
طرح ورق رویه سه گام ذوزنقه ای
جنس ورق رویه گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم
ضخامت ورق های رویه گالوانیزه، آلوزینک 3 / 0 الی 6 / 0
ضخامت ورق رویه آلومینیوم تا 7 / 0
جنس ورق زیر فویل آلومینیوم مسلح شده (ضخامت 80 میکرون) یا کاغذ کرافت (ضخامت 80 میکرون)
طول برش بر حسب درخواست مشتری
ضریب انتقال حرارت متغیر (مراجعه به جدول ضریب انتقال حرارت)

مزایای ساندویچ پانل سقفی فابیس

استفاده از ساندویچ پانل سقفی فابیس در پوشش سقف سازه می تواند مزیت های فراوانی همچون موارد ذیل در پی داشته باشد:

سبک سازی سقف ساختمان
یک متر مربع ساندویچ پانل سقفی حدود ۵۰ برابر سبک تر از یک متر مربع سازه آجر و سیمان می باشد بنابراین ساندویچ پانل سقفی یکی از برترین مصالح موجود جهت سبک سازی وزن ساختمان به شمار می رود چرا که حجم بار بر روی ستون ها را کاهش داده و منجر به مقاومت و ایمنی بیشتر می شود.

صرفه جویی در هزینه و زمان اجرا
به علت تولید ساندویچ پانل سقفی در ابعاد بزرگ ۱ الی ۱۲ متر مربع سرعت نصب پوشش سقف چندین برابر افزایش یافته که همین مسئله منجر به کاهش هزینه های مالی، انسانی و مهمتر از همه تسریع در بهره برداری از ساختمان می شود.

حمل و نصب آسان
به دلیل بسته بندی استاندارد پالت های ساندویچ پانل حمل و جابجایی آن به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن صورت می پذیرد، همچنین به دلیل استفاده از پیچ های مخصوص بجای ملات سیمان و یا چسب فرایند نصب ساندویچ پانل سقفی در عین رعایت اصول فنی و مهندسی یکی از سریع ترین عملیات های اجرایی در پوشش دهی سقف سازه می باشد.

عایق صدا، دما و رطوبت
استفاده از فوم پلی یورتان در گرید های مختلف به عنوان متریال تشکیل دهنده هسته و عایق میانی ساندویچ پانل سقفی، این ساندویچ پانل ها را از لحاظ مقاومت در برابر دما، رطوبت و صدا به طور قابل قبولی عایق می نماید، لازم بذکر است هر سانتی متر فوم پلی یورتان از لحاظ عایق با ۲۵ سانتی متر دیوار ستنی برابری کند، بنا بر این ساندویچ پانل سقفی فابیس کارایی خود را در هر نوع اقلیم آب و هوایی حفظ نموده و در برابر عواملی هچون سایش، خوردگی، زنگ زدگی و... مقاوم می باشد.

نفوذ ناپذیری در برابر حشرات و موجودات موذی
یکی از معضلات متعدد در پوشش سقف انواع سازه به ویژه سقف های با مساحت بالا و یا سقف خانه پیش ساخته، ویلا و... نفوذ حشرات موذی در بین شیار ها و منافذ موجود در مصالح می باشد، در صورتی که به دلیل ساختار شیمیایی و منسجم فوم های هسته میانی ساندویچ پانل سقفی فابیس این محصول در برابر نفوذ حشرات و در پی آن لانه گزینی پرندگان در نقاط غیر قابل دسترس مقاوم می باشد.

افزایش ایمنی هنگام وقوع حوادث
ریزش آوار یکی از پر مخاره ترین وقایع هنگام وقوع زلزله، ضربه، فشار می باشد، به طوری که ممکن است این اتفاق خسارات جبران ناپذیری مالی و جانی در پی داشته باشد. استفاده از ورق های فلزی و فوم عایق انعطاف پذیر و مقاوم در ساختار یکپارچه ساندویچ پانل سقفی، همچنین ابعاد نسبتا بزرگ صفحات پانل به طور قابل توجهی از ریزش آوار و مصالح کاسته و هنگام وقوع چنین حوادثی از بروز خسارات ناشی جلوگیری می نماید.

آب ریز و برف ریز مناسب
در فصول بارانی و سرد انباشت برف و یخ می تواند آسیب جدی به سقف سازه وارد نماید اما به دلیل اعمال شیب هنگام نصب ساندویچ پانل سقفی این چالش به طور قابل توجهی بر طرف می گردد، همچنین به دلیل فاصله بیشتر گام در ساندویچ پانل های سه گام فابیس فضای آب ریز و برف ریز در سقف به مراتب از ساندویچ پانل پنج گام بیشتر است.

تنوع در طرح و رنگ
یکی دیگر از مزیت های استفاده از ساندویچ پال سقفی فابیس در پوش سقف، قابلیت انتخاب طرح و رنگ متنوع است، این مورد می تواند به شما کمک کند بدون نیاز به هزینه مجدد جهت رنگ آمیزی سازه، رنگ مورد نظر خود را در پوشش سقف بکار برید.


مونتاژ و دمونتاژ
اگر فرایند نصب ساندویچ پانل سقفی توسط تیم نصب ساندویچ پانل مجرب و حرفه ای صورت پذیرفته باشد، در صورت لزوم می توانید پس از جدا سازی ساندویچ پانل ها را در مکان های جدید نصب نمائید، این مسئله کمک بسازی در صرفه جویی هزینه و زمان احداث خانه پیش ساخته، کمپ های سیار، تجهیز کارگاه و... می نماید .
ساندویچ پانل سقفی فابیس در پوشش سقف انواع سازه از قبیل: سوله، سالن تولید، سالن پرورش دام و طیور، سردخانه، انبار، سالن ورزشی، انواع کانکس، خانه های پیش ساخته و مراکز بهداشتی، درمانی، آموزشی و... مورد استفاده قرار می گیرد.